?

Log in

No account? Create an account
Игорь Синицын

…Жизнь прекрасна потому, что можно путешествовать…

Previous Entry Share Next Entry
Уперше на Алясьці
Игорь Синицын
igorsinitsyn

Уперше на Алясьці

 

 

Наші газети про хід цієї експедиції не обмовилися жодним словом. Хоча варто було б. Адже фактично це перший візит представників молодої Української держави на північ Американського континенту - на Аляску. З керівником експедиції, директором науково-експедиційного центру „Київ” Ігорем Синициним ми зустрілися вже по його поверненні додому.

Похід на Аляску став завершальним етапом здійснюваної нами програми „Відродження”, яку присвятили 250-річчю походу Вітуса Берінга та Олексія Чирикова (Чириков, до речі, син коменданта Києва) до берегів Аляски, - розповідає Ігор. Починаючи з 1990 року, ми провели вже кілька етапів експедиції. Це, зокрема, лижні походи берегами Чукотського та Берінгового морів, літні пошукові експедиції на Чукотку. Метою наших подорожей була не лише романтика, а насамперед, наукові дослідження, пов'язані з вивченням життя народів Півночі, пошуками унікальних пам'яток минулого, встановлення зв'язків з українською діаспорою. До того ж вважаємо себе продовжувачами справи великих мандрівників минулого.

У поході на Аляску нас було четверо - Андрій Спірін та я — члени основної експедиції, і група забезпечення —ІгорВавилов та Микола Гострий. Спонсором експедиції стала фірма „Київська страхова компанія”. Наш маршрут пролягав місцями, які так прекрасно описав Джек Лондон. Понад 350 кілометрів проміряли гористими шляхами Аляски. Нас привітно зустрічали місцеві жителі, про експедицію писали тамтешні газети, вели передачі теле- та радіокомпанії.

Яскраве враження від перебування в селищі Теллер (воно знамените тим, що 1926 року в ньому завершився переліт через Північний полюс дирижабля „Норвегія” на чолі із всесвітньовідомим Руаіюм Амудсеном). Відтепер у Теллері поруч з амудсенівським знаком розташувався і наш знак – першої української експедиції на Алясці.

Ми були приємно здивовані, що там, на далекій Алясці, зустрілися зі своїми земляками - українцями. Раділи й вони,ВИДЕО почувши рідну мову.

Володимир ТАТАРЕНКО