?

Log in

No account? Create an account
Игорь Синицын

…Жизнь прекрасна потому, что можно путешествовать…

Previous Entry Share Next Entry
До загадкової Берінгії
Игорь Синицын
igorsinitsyn

Саме такий маршрут обрала група київських ентузіастів, об'єднаних ідеєю провести експедицію «Відродження». Шлях

їх від Києва проляже до Чукотки, а звідти — через Берінгову протоку — на Аляску...

Очолює мандрівників кандидат технічних наук, старший науковий співробітник І. П. Синицин. Для нього подібні наддалекі походи не новина. Учасник зимівок на станції «Молодіжна», маршрутів на Таймир, Північну Землю і Полярний Урал, майстер спорту СРСР, інструктор з туризму й альпінізму цього разу ставить за мету подолати на лижах відстань між Чукоткою й Аляскою.

Це не самоціль. Народна дипломатія відіграє дедалі відчутнішу роль -у взаємовідносинах між різними державами та їх народами, сприяє зростанню довіри і поваги один до одного. Останнім часом значно активізувалися зв'язки між жителями прикордонних територій СРСР і США, почастішали взаємні відвідини, проробляється питання про встановлення регулярного авіасполучення між населеними пунктами Магаданської області, Чукотського автономного, округу і штату Аляска. Свій внесок у благородну справу вирішили зробити і кияни. Вперше — після москвичів і ленінградців.

Протягом цього походу вони вестимуть дослідження і на замовлення ряду наукових закладів та організацій збиратимуть цікавий місцевий матеріал, зустрічатимуться з тамтешніми жителями. Велику до помогу експедиції надають Географічне товариство УРСР членом якого, до речі, є І.П. Синнцин, і Полярна комісія Географічного товариства СРСР, членом якої є керівник наукової програми В. В. Логінов.

На жаль, зустрітися з Ігорем Петровичем авторові цих рядків не пощастило: разом із своїми друзями він вирушив на Чукотку, щоб, так би мовити, наочно ознайомитися з місцевими умовами, вивчити можливі варіанти майбутнього маршруту, передбачити ймовірні ускладнення...

До телефону підійшла мати — Тамара Германівна:

— Ігор зараз в районі селища Уелен. Це чи не останній північно-східний населений пункт на території нашої країни...

— Мені доводилося там бувати. Це справді, як кажуть, край світу. Далі — острів Ратманова, і — Державний кордон. А Ігор давно виходив на зв'язок?

— Буквально днями.

— Ви як мати не переживаєте за сина?

- Звичайно, переживаю. І хвилююся, і думаю про нього та його товаришів повсякчас. Така вже у матерів, мабуть, доля: проводжати і чекати. І вірити...

Одне з останніх повідомлень свідчить, що зима на Чукотці не надто поспішає здавати свої позиції. Там ще трапляються снігопади, налітають пронизливі північні вітри, лютують хурделиці. .Або раптом задуває «южак», і тьмяніє білий покров тундри, настає відлига. Теж, між іншим, не краща супутниця мандрівників.

Я не знаю напевно, де сьогодні, у свято Першого травня, перебуває група київських ентузіастів.

Зате напевно знаю, що загадкова країна Берінгія відкриває свої споконвічні секрети тільки людям мужнім, добрим, щирим.

О. ІЛЬЧЕНКО.