?

Log in

No account? Create an account
Игорь Синицын

…Жизнь прекрасна потому, что можно путешествовать…

Previous Entry Share Next Entry
Ідемо за графіком!
Игорь Синицын
igorsinitsyn

«Робітнича газета» 27 апреля 1990г.

 

«Робітнича газета» вже розповідала про підготовку до полярної експедиції «Відродження», задуманої групою ентузіастів з Киева. Вчора вранці редакція одержала радіоповідомлення з Чукотки.

18 квітня експедиція вилетіла з Киева в Анадир — центр Чукотського автономного округу. Командування Анадирського авіазагону поставилося до нас з розумінням і допомогло швидко дістатися у затоку Лаврентія, де розташоване однойменне селище — центр Чукотського району. При сприянні райвиконкому було здійснено перекидання експедиції у с. Нешкан, розташоване на березі Чукотського моря. Зустріч з жителями села, звіробоями, представниками-корінних »иа'' ціональностей — чукчами та ескімосами, короткий відпочинок і — у путь!

Маршрут пролягає по кризі моря серед численних торосів. Похід такої складності ми обрали спеціально. Адже це генеральна репетиція перед наступним етапом експедиції у березні 1991 року — переходом через Берінгову протоку на Аляску.

На Чукотці поки що погода сприятлива: легкий морозець — до 13 градусів за Цельсіем, вітру немає, видимість хороша. Багато слідів Умки— білого ведмедя, песців.

У день проходимо близько 20 кілометрів. На плечах досить важкі рюкзаки, за собою тягнемо волокуші — санчата з (вантажем, якого чимало. Тут треба передбачити все, сподіватися можна і треба тільки на себе — дилетантів Арктика не любить і не прощає їм самовпевненості.

Пройдено «точки на карті»: Енурміно, мис Серце — Камінь, названий так козаками Семена, Дежньова, а пізніше і Ф.ЦЛітке. Позаду мис Сешан, де раніще було поселення. На траверзі дилянки виявили палеоескімоський чи то стародавньо-берінгоморськнй могильник (вік його, як встановив магаданський учений М. Диков, 1400 років). Такі самі сліди стародавніх поселень узбережжя Льодовитого океану можна зустріти і на мисі Дженретлен, поблизу Уелена і в інших місцях.

Учасники експедиції— не новачки в Арктиці. Пройдено сотні кілометрів,

Північною Землею, Таймиром, полярним Уралом. Керівник експедиції — Ігор Петрович Синицин, кандидат технічних наук, майстер спорту СРСР зимував в Антарктиді.

Самопочуття у всіх добре, отже, лікареві Андрію Спіріну, який іде з усіма, скидається на те, загрожує безробіття.

Радист експедиції М. Гострий (позивні — ЕКоУТ, базова радіостанція у бухті Лаврентія) підтримує регулярний зв'язок і з учасниками переходу (їх позивний ЕКоУОЦ, радист А. Скачко), і з Києвом, де їх приймав В. Джулай (позивний — РТ4УФ). Усі радисти — досвідчені у встановленні зв'язків. Так М. Гострий зв'язувався більш як з 30 країнами світу. Зв'язок з Києвом стійкий, чути добре. Запрошуємо радіолюбителів для встановлення зв'язку Чукоткою (час зв'язку московський - з 8.00 години, запасний час - о 23.00 годині).

Плановане повернення до Києва — 14 травня.

В. Логинов